Yönetim Kurulu

Levent Çakıroğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış, University of Illinois’den yüksek lisans derecesini almıştır. İş yaşamına 1988’de Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı Yardımcısı olarak başlamış ve 1991- 1997 yılları arasında aynı Bakanlık’ta Hesap Uzmanı olarak çalışmıştır. 1997- 1998 yılları arasında Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkan Yardımcılığı’na atanmış ve aynı dönemde Bilkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Koç Topluluğu’na 1998 yılında Mali Grup Koordinatörü olarak katılan Çakıroğlu, 2002-2007 yılları arasında Koçtaş CEO’su, 2007-2008 yıllarında Migros CEO’su görevlerini üstlenmiştir. 2008 yılında Arçelik CEO’su olarak atanmış ve aynı zamanda 2010 yılından itibaren Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı olarak görev yapmıştır. Nisan 2015’te Koç Holding CEO’su olarak atanan Çakıroğlu, halen bu görevine devam etmektedir. Nisan 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Levent Çakıroğlu, Arçelik-LG ve TürkTraktör’de Yönetim Kurulu Başkanı, Otokar’da Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve muhtelif Koç Topluluğu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi’dir. 
Carlo Alberto Sisto, İtalya'daki Bocconi Üniversitesi'nden İşletme alanında lisans derecesine ve İngiltere’de London Business School'dan Ekonomi Kıdemli Yönetici Programı sertifikasına sahiptir. Carlo Alberto Sisto'nun CNH Industrial'daki kariyeri yirmi yılı aşkın bir süredir devam etmektedir. Görevine CNH Industrial'da New Holland Tarım Romanya şubesinin Genel Müdürü olarak başlayan Carlo Alberto Sisto, şimdiye kadar CNH Industrial'ın dört bölgesel Finansal Hizmetler bölümünden üçünü yönetmiş bulunmaktadır. CNH Industrial'da EMEA Başkanı olarak atanmasından önce Kuzey Amerika'da ve daha önce Güney Amerika (2015 – 2018) ve Asya Pasifik'in (2013 – 2015) finansal hizmetlerinin başında bulundu. Güney Amerika'da aynı zamanda bölgenin CFO’su ve Hazine&Ticaret Finansman Direktörü olarak görev yaptı.
Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayarak 1987 yılında mezun olmuştur. Aynı sene Ford Otosan’a katılmış ve 1990 yılına kadar üretim departmanlarında farklı görevler almış, askerlik sonrası 1992-1996 yılları arasında Proje Mühendisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 1997 yılında Ford Motor Company ve Otosan A.Ş. arasında hisselerin eşitlenmesi ve ilgili anlaşmanın imzalanmasının ardından Kocaeli Fabrikası’nın kurulması aşamasında çeşitli görevler almıştır. 1998 yılında Proje Liderliği görevini üstlenmiştir. Bu fabrikada üretilecek ticari araç modellerinin tasarım ve üretim süreçlerinde bulunmuştur. 1999 yılı sonunda Kocaeli Fabrikası Kaynak Alan Müdürü olmuştur.2007-2012 döneminde Ford Otosan Kocaeli Fabrika Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 15 Şubat 2012’de Ford Otosan Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. 1 Nisan 2022 itibariyle Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı olarak görev yapmaya başlamıştır. Ayrıca, Mart 2018 ve Mart 2022 arasında Otomotiv Sanayicileri Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Aynı zamanda, Kocaeli Sanayi Odası ve Metal Sanayicileri Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği üyesi, ve Türkiye-ABD İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısıdır. 2020-2022 yılları arasında Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği’nde (ACEA) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.
2015 yılından itibaren EMEA Bölgesi Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan ve Ticari Taşıtlar Ürün Segmenti Başkanı olan Derek Neilson bu görevlerini 2018 yılı sonuna kadar sürdürmüştür. 2018 yılı Nisan - Eylül ayları arasında ise CNH Industrial'da vekâleten Genel Müdür olarak görev amıştır. Ocak 2019 itibariyle ise CNH Industrial Tarım Segmenti Başkanı görevini yürütmektedir. 20 yılı aşkın süredir üretim ve motor imalatı deneyimi olan Neilson, CNH’e 1990 yılında Basildon (İngiltere) Fabrikası’nda Motor Üretim Birimi’nden sorumlu olarak atandı ve sonrasında Traktör Üretim Birimi’ne Lider olarak terfi etti. 2004 yılında, CNH’in Basildon (İngiltere) traktör tesisine Fabrika Müdürü olarak atandı. 2007 yılında, Avrupa Tarımsal Üretim Başkan Yardımcısı görevine geldi ve 2010 yılında Tarımsal Üretim’den küresel olarak sorumlu oldu. 2012 – 2015 yılları arasında CNH Industrial’da Üretimden Sorumlu Genel Müdür olarak görev alan Neilson, Mekanik ve Üretim Mühendisliği alanlarında İşletme ve Teknoloji Eğitim Konseyi (BTEC) tarafından verilen Yüksek Ulusal Sertifikaya (HNC) sahiptir. 
Yükseköğrenimini Northwestern Üniversitesi’nde (ABD) Makine Mühendisliği Yüksek Lisansı ile tamamlayan Osman Turgay Durak, Koç Topluluğu’na 1976 yılında Ford Otomotiv’de Ürün Geliştirme Mühendisi olarak katıldı. 1986 yılında Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı, 2000 yılında Genel Müdür Başyardımcısı ve 2002 yılında Ford Otosan Genel Müdürü oldu. 2007 - 2009 yılları arasında Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı görevini yürüttü. Mayıs 2009’da CEO Vekili olan Durak, Nisan 2010’dan Nisan 2015’e kadar Koç Holding’de CEO olarak görev yaptı. Halen bazı Koç Grubu şirketlerinde de yönetim kurulu üyeliği yapıyor.

Luisa Fenoglio, İtalya'daki Torino Üniversitesi'nden Ekonomi alanında lisans derecesine sahiptir. 2011 yılında CNH Industrial'a katılan Luisa Fenoglio öncesinde, FCA'daki (şimdi Stellantis) bazı fabrikalarda Fabrika Üretim Kontrolörü olarak çalıştı. CNH Industrial'daki kariyeri boyunca, endüstriyel kontrol çevresinde hem bölgesel (2011 – 2016) hem de küresel düzeyde (2017 – 2019) çeşitli görevler üstlendi ve bölgeler arası ekiplere liderlik etti. Ocak 2022'de CNH Industrial'da Finans Tarım EMEA Başkanı olarak atandı. Bölge, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan'ı içeriyor. Şu anki görevinden önce, Tedarik Zinciri organizasyonunda Satın Alma, İmalat, Lojistik ve Kalite kontrolünde artan bir sorumluluk ile beraber karlılığı artırmak için maliyet analizi ve maliyet optimizasyonu konusunda çalıştı.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1991’de mezun olan Aykut Özüner, 1995’te aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 

Özüner iş yaşamına 1992 yılında Koç Holding İkmal Koordinasyon Grubu’nda başladı. 1993 yılında Ford Otomotiv A.Ş.’ye katılan Özüner, uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2004-2010 yılları arasında Pazarlama, Satış Genel Müdür Yardımcısı, 2010-2014 yılları arasında da Pazarlama, Satış & Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı olarak Ford Otomotiv’de görev aldı. Aykut Özüner, 2014 yılında Satınalma hizmetleri sunan Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş’ye Genel Müdür olarak atanmış ve 2018 yılının sonuna kadar görevine devam etmiştir. Özüner, 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle de Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmıştır. 

Aykut Özüner ayrıca TürkTraktör, Otomotiv Sanayicileri Derneği ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası yönetim kurulu üyesi, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği üyesi ve Ankara Sanayi Odası meclis üyesi olarak görev alıyor. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 
Yükseköğrenimini Luigi Bocconi Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Marco Votta, iş hayatına sanayi otomasyon sektöründe başlamıştır. 1994 yılında Andersen Danışmanlık’ta Yönetim Danışmanı olarak kariyerine devam etmiştir. 1998 yılında New Holland İş Geliştirme Bölümü’nde göreve başlayan ve sonrasında 1999 yılında Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. ve New Holland Trakmak Traktör ve Ziraat Makinaları Ticaret A.Ş’ye İş Kontrol Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Votta, 2006 - 2010 yılları arasında Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Nisan 2010’da atandığı Genel Müdürlük görevini 31.12.2018 tarihine kadar sürdürmüştür. Marco Votta 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda, CNH Industrial'da Türkiye ve Kafkasya Bölgelerinden Sorumlu Direktör ve Küçük & Özel Traktörler Küresel İşkolundan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
Yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra 2011 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programından yüksek lisans derecesini almıştır. Profesyonel iş hayatını sürdürürken Harvard Business School ile Columbia Üniversitesi’ndeki Yönetici ve Lider Geliştirme programlarından, Columbia Business School ve London Business School’da Global Executive MBA’den mezun olmuştur. İş yaşamına 2001 yılında ABD’de Nautilus Foods bünyesinde Üretim ve Verimlilik Uzmanı olarak başlamıştır. Akkol, Koç Holding’e 2003 yılında İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak katılmış, 2004-2005 yılları arasında İnsan Kaynakları Uzmanı, 2005-2009 yılları arasında Denetim Uzmanı ve Kıdemli Denetim Uzmanı olarak çalışmıştır. 2009-2010 yılları arasında Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Yöneticisi, 2010-2014 yılları arasında Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Koordinatörü, 2014-2021 yılları arasında İnsan Kaynakları Direktörü görevlerinde bulunmuştur. 2021-2022 yılları arasında İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Başkanı olarak görev yapan Akkol, 2022 Nisan ayından itibaren görevine Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı olarak devam etmektedir. Akkol aynı zamanda Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı ile Koç Topluluğu Spor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Bununla birlikte, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ve MESS Eğitim Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ise Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.
 
İtalya'nın Torino Üniversitesi'nden Ekonomi mezunu olan Oddone Incisa Della Rocchetta, aynı zamanda ESCP-Avrupa (eski adıyla EAP) Paris, Oxford ve Berlin'de yüksek lisans derecesine sahiptir. 1997 yılında, profesyonel kariyerine Fiat Grup ile Almanya’da Fiat Bank’ın finans ekibine girerek başladı. Burada 4 yıl geçirdikten sonra Kontrol ve Hazine Başkanı olarak atandı. 2001 yılında Banco Fiat’ın CFO’su olarak ve 2003 yılında ise Fidis Retail and FGA Capital’da Finansal Planlama & Analiz Başkanı olarak atandı. 2008 yılında CNH Capital’a CFO olarak atanan Mr. Incisa 2011 – 2013 yılları arasında FGA Capital’de (günümüzde FCA Bank) CEO ve Genel Müdür olarak görev yaptı. Mart 2020’de ise Ocak 2013’ten beri yürütmekte olduğu Finansal Hizmetler Başkanı pozisyonuna ek olarak CNH Industrial N.V.’ye CFO olarak atandı. Ayrıca 2013 yılından beri CNH Industrial’ın Küresel İcra Komitesi üyesidir. 
Arif Nuri Bulut, 1972 yılında orta öğrenimini Saint Joseph Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1977 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makina Fakültesi Makina bölümünden mezun oldu. 1979 yılında İTÜ’de Mühendislik Mimarlık Lisans Sonrası (MMLS) programı kapsamında Konstrüksiyon dalında yüksek lisansını ve 1995 yılında da Koç Üniversitesi’nde Yöneticiler için İşletme yüksek lisansını tamamladı. 1978-1979 yıllarında Tokar A.Ş.’de Proje ve Şantiyelerden Sorumlu Proje Mühendisi olarak iş hayatına başladı. 1981 yılında İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş.’de Üretim Müdürü olarak işe başlayan Bulut, 1986 yılında Projeler Müdürü, 1992 yılında Mühendislik Müdürü olarak görev yaptı. 1996 yılında Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak ve 2002 yılında Genel Müdür olarak atanan Bulut 2002 – 2017 yılları arasında Genel Müdürlük görevini yürüttü. Nisan 2017'den 31 Aralık 2018 tarihine kadar Saint-Gobain Grup Türkiye Direktörü olarak görev yaptı. 2012-2017 yıllarında Tat Konserve A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Arif Nuri Bulut, İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş., Saint-Gobain Rigips Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş., Saint-Gobain Weber Yapı Kim. San. ve Tic. A.Ş., Saint-Gobain İnovatif Malzemeler ve Aşındırıcılar San. Tic. ve A.Ş. ve Atlas Zımpara Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alıyor. Ayrıca, 2018 yılından itibaren, Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A. Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Altın Yunus Çeşme Turistik Tesisler A. Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir. 2009 yılından beri İzoder Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği Başkanlar Kurulu Üyesi olan Bulut 2011 yılından itibaren İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.


 
Eğitimini Londra’da Kingston Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nün ardından City Üniversitesi’nde “İş Sistemleri Analizi ve Tasarımı” alanında yüksek lisans yaparak tamamlayan Mehmet Sami, profesyonel iş yaşamına 1988 yılında başlamıştır. 1988’den bugüne kadar çeşitli Özelleştirme, Şirket Evliliği (M&A), Şirket Ortaklığı(JV), Finansal Ortaklık (Private Equity), Halka Arz, Şirket Değerleme ve Danışmanlık projeleri gerçekleştirmiştir. Ata Yatırım’da 19 yıl çalışan ve Yatırım Bankacılığı, Araştırma ve Kurumsal İşlemler bölümlerinin kurucusu olan Mehmet Sami, 2012’de Deloitte Kurumsal Finansman’a geçmiş ve Deloitte Türkiye M&A ve Borçlanma Danışmanlığı Lider Ortağı ve Deloitte Küresel M&A İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Pretium Kurumsal Danışmanlık A.Ş.’nin kurucusu olan Mehmet Sami’nin kurumsal finansman ve özel sermaye danışmanlığı alanlarında 30 yılı aşkın deneyimi bulunmaktadır. Kurumsal Yönetim Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği’nin Kurucu Üyesi ve Nisan 2020 itibari ile Başkanı olmakla birlikte, çeşitli şirketlerde kurumsal yönetim standartlarının sağlanması ve yapılandırılmasında rol almış ve bağımsız yöneticilik yapmıştır. Mehmet Sami, Turcas Petrol’de Nisan 2011 – Mart 2013 ve Mayıs 2016 – Nisan 2018 yılları arasında Bağımsız Üye olarak görev almış ve Kurumsal Yönetim Komite Başkanlığı ile Denetim Komitesi ve Riskin Erken Saptanma Komite Üyesi olarak görev yapmıştır. Mayıs 2018'den bu yana Enerjisa Enerji (Sabancı/E.ON Ortaklığı), Akcansa Çimento (Sabancı/Heidelberg Çimento Ortaklığı) ve Kordsa’nın Yönetim Kurulu Üyesi (hepsi Bağımsız Üye sıfatı ile) olan Mehmet Sami, işbu şirketlerde Kurumsal Yönetim, Denetim ve Riskin Erken Saptanma Komitelerinde Başkanlık veya Üyelik görevi üstlenmektedir.

Üst Yönetim

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1991’de mezun olan Aykut Özüner, 1995’te aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 

Özüner iş yaşamına 1992 yılında Koç Holding İkmal Koordinasyon Grubu’nda başladı. 1993 yılında Ford Otomotiv A.Ş.’ye katılan Özüner, uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2004-2010 yılları arasında Pazarlama, Satış Genel Müdür Yardımcısı, 2010-2014 yılları arasında da Pazarlama, Satış & Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı olarak Ford Otomotiv’de görev aldı. Aykut Özüner, 2014 yılında Satınalma hizmetleri sunan Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş’ye Genel Müdür olarak atanmış ve 2018 yılının sonuna kadar görevine devam etmiştir. Özüner, 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle de Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmıştır. 

Aykut Özüner ayrıca TürkTraktör, Otomotiv Sanayicileri Derneği ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası yönetim kurulu üyesi, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği üyesi ve Ankara Sanayi Odası meclis üyesi olarak görev alıyor. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Cassino Üniversitesi İşletme ve Yönetim Ekonomisi bölümünden 1995 yılında yüksek lisans derecesiyle mezun olan Federico Pamfili profesyonel kariyerine 1996 yılında Konsodilasyon ve Raporlama Finansal Analisti olarak Iveco S.p.A da başlamıştır. 1999 ve 2002 yılları arasında Kontrolör olarak IT Holding’de çalışmıştır. Federico Pamfili 2002 yılında CNH’a katılmıştır ve 2005 yılında Avrupa Bölgesi Ticari Kontrolörü olarak Birleşik Krallık’a giderek uluslararası kariyerine başlamıştır.  2007 yılında ise artan sorumlulukları ile beraber CNH’ın Şikago’da bulunan global merkezine geçmiştir. 2012 yılında ise Global Satış sonrası CFO’su olarak olarak atanmış ve 2013 yılında ise Yatırım ve ARGE Kontrolörü pozisyonunu üstlenmiştir. Federico Pamfili bu görevi ile birlikte 2018 yılına kadar İcra Komitesine de danışmanlık yapmıştır. 2019 yılında Birleşme ve Satınalma bölümünde kısa bir süre çalıştıktan sonra Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’ye Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır ve 1 sene sonra da aynı firmada Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak olarak atanmıştır.
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1998 yılında mezun olan Sn. Canbeyli, iş yaşamına 1995 yılında Muhasebe Uzmanı olarak başladığı Ram Dış Ticaret A.Ş.’de 2000 ve 2002 yılları arasında Muhasebe Sorumlusu olarak görev yapmıştır. 2002 yıllında Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Mali İşler Yöneticisi olarak görev yapmaya başlayan Sn. Canbeyli, 2005 ve 2014 yılları arasında Koç Sistem A.Ş.’de sırasıyla Mali İşler ve Finansman Grup Yöneticisi, Mali İşler ve Finansman Genel Müdür Yardımcısı ve Mali İşler ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur. Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’de Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine Temmuz 2014 tarihinde atanmış ve bu görevi 2020 yılı Ağustos ayına kadar sürdürmüştür. 1 Ağustos 2020 tarihi itibariyle ise Ticari Genel Müdür Yardımcılığı Pozisyonuna atanmıştır.
ODTÜ Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun olan Sn. Özdöngül, iş yaşamına 1993 yılında Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.’de Metod Mühendisi olarak başlamıştır. 1996 ve 2014 yılları arasında, sırasıyla Proje Mühendisi, Motor ve Aktarma Organları Kalite Sistemleri ve Denetim, Ford Üretim Sistemleri Ekip Lideri, Motor ve Aktarma İmalat Mühendisliği Ekip Lideri, Kalite Güvence Müdürü, Kamyon Alan Müdürü ve Motor ve Aktarma Organları Alan Müdürü görevlerinde bulunan Sn. Özdöngül, Mayıs 2014’te Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’de Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.
Uludağ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Ergun Özdamar, iş yaşamına 1991 yılında KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Uygulama ve Sistem Destek Uzmanı olarak başladı. 1995 ve 2007 yılları arasında Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’de sırasıyla Elektronik Mühendisi, Sunucu ve Ağ Yönetim Personeli, Bilgi Güvenliği ve Sistem Yönetim Mühendisi olarak görev yaptı. 2007 ve 2010 yılları arasında Koç Holding A.Ş.'de Bilgi Teknolojileri Denetim Grup Yöneticisi olarak görev yapan Özdamar, 2010 yılında Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.'ye Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak atandı. 2018 yılına kadar Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak görev yapan Özdamar, Şubat 2018 tarihi itibariyle Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.
ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Onur Vural, iş yaşamına 1996 yılında Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.’de Metod Mühendisi olarak başladı. 1996-2009 yılları arasında Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda Ürün Proses Geliştirme Ekip Lideri, Kalite Müdürü ve Ford Üretim Sistemi Müdürü görevlerinde bulundu. 2009-2014 yılları arasında Kocaeli lokasyonunda Ürün Geliştirme Müdürü ve Operasyon (Gölcük+Yeniköy) Kalite Müdürü olarak görev yaptı. 2014 yılında ise Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’de Erenler Fabrika Müdürü olarak atandı. 2017 yılına kadar bu görevi sürdüren Vural, 2017 yılında Erenler Fabrika Direktörü oldu. 01.01.2020 tarihinde ise Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.
L’Aquila Üniveritesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan Sn. Leonardo Sergio d’Alessandro, 2020 yılında Warwick Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamıştır. İş yaşamına 2004 yılında Sistem Mühendisi olarak Altran’da başlamıştır. 2007 ve 2021 yılları arasında CNH Industrial NV firması bünyesinde sırasıyla CNH Industrial İngiltere’de Elektronik Kontrol Sistemleri Kıdemli Mühendisi; CNH Industrial İtalya’da sırasıyla Proje Müdürü, Araç Baş Mühendisi, AB Traktörleri Fonksiyon Güvenlik Proje Lideri; CNH Industrial Meksika’da Ürün Geliştirme Direktörü ve son olarak CNH Industrial Amerika’da Global Platform Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur. 23 Ağustos 2021 tarihinde ise Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’de Ürün ve Ar-Ge Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Komiteler

İcra Komitesi

Haydar Yenigün
Üye
Marco Votta
Üye

Kurumsal Yönetim Komitesi

Arif Nuri Bulut
Başkan
Marco Votta
Üye
Mehmet Sami
Üye
Federico Pamfili
Üye

Risk Yönetim Komitesi

Mehmet Sami
Başkan
Haydar Yenigün
Üye
Luisa Fenoglio
Üye
Arif Nuri Bulut
Üye

Denetimden Sorumlu Komite

Arif Nuri Bulut
Başkan
Mehmet Sami
Üye